PVC halle pakuvad mitmed ettevõtted ning hinnad on erinevad. Kas odavam pvc hall on alati odavam või kallim on alati parem?

Kui ei ole pvc hallidega varem kokku puutunud, siis on väga lihtne teha otsus, mida hiljem kahetsetakse. Eestis on juhtumeid, kus kliendid saavad toote, mis on kasutajatele lausa ohtlik – puuduvad vajalikud diagonaalid ning kinnitused ning isegi dokumendid halli valmistaja kohta ning metallkarkassile ei ole väljastatud CE märgist. On ka juhtumeid, kus küsitakse ettemaks ning peale seda alustatakse pankrotimenetlust või kirjutatakse ettevõte tankistide nimele (tegu ühe grupiga, mis tegeleb sellel turul siiamaani).

Siin seletame lahti, millest üks vastupidav pvc hall koosneb ning kuidas kontrollida halli pakkuja tausta – kõike selleks, et ei saaks petta.

Kui palju maksab nõuetele vastav korralik PVC hall?

Hind on üheks põhiliseks kriteeriumiks, mille järgi halli valitakse. Sageli mõeldakse, et hind tuleb sellest kui palju müüja lihtsalt küsib. See on aga osaliselt tõsi. Kliendile võib tunduda, et PVC hallid hindadega 50eur/m2 ja 90eur/m2 on samad tooted. Kas see ka tegelikult nii on?

Lühike vastus on, et kõikidele nõuetele vastav korralik PVC hall koos paigaldusega ei saa maksta alla 75eur/m2 (olenemata suurusest). Oleme selle alaga piisavalt tegelenud, et julgeme seda väita.

Esitame väljakutse – kui saite pakkumise või juba ostsite halli koos paigaldusega alla selle hinna, siis tuleme ja näitame kätte kohad, mille arvelt see näiliselt soodne hind tuleb. Eelkõige hoitakse kokku halli kinnitusvahendite, pvc katte kinnitusvahendite ja pvc katte kinnitusmeetodi arvelt. Küsige pakkujalt referentse ning käime võrdluseks mõned hallid läbi. See annab Teile väga hea ülevaate tähtsatest teguritest, mille arvelt see natukene soodsam hind tuleb! See väikene hinnavahe ei ole hilisemaid väljakutseid väärt.

Tavalised põhjused, mis hinda aitavad alandada:

PVC katte kinnituslatid on profiilist, mis paiduvad liigselt läbi ja ei võimalda katet vajalikul määral pingutada. Samuti on servatorud (harja- ja räästatorud) profiilidest, mis painduvad liigselt läbi või mille nurgad lõhuvad katet. Need näiliselt väikesed asjad rikuvad kogu halli ära – kate ei ole korralikult pingul ning lõhub ennast enne oma eluea lõppu ära. Veel hullem, kui metallkarkass annab lumele või tuulele järgi.

Kes on pvc halli müüja?

Mitmel pakkujal on uhke koduleht ning sellel paljulubav tekst, kuid püüdke leida lehelt ettevõtte nimi? Miks on äriregistris registreeritud nimi lehelt puudu? Tehke eeltöö internetis ning uurige juhatuse liikmete tausta. Kasutage lehti nagu teatmik.ee ; e-krediidiinfo.ee ; inforegister.ee ja muud lehed. Sageli on pvc hallide müüjatel mitu ettevõtet ühel ja samal eesmärgil. Kui üks läheb “hapuks” on kohe teine millega saab müüki edasi teostada ning ettemaksu koguda. Kui vana on ettevõte ning kui vana on domeen (kodulehe aadress) mille kaudu halle müüakse? Sageli on domeen (kodulehe aadress) tunduvalt vanem kui ettevõte – see võib olla märk sellest, et ettevõtteid vahetatakse, aga koduleht jääb samaks.

Kas pvc halli müüja võib antud alal tegutseda ning halle püstitada?

Kindlasti kontrollige ettevõtte registreeringut majandustegevuse registris: mtr.mkm.ee/juriidiline_isik Antud registris peab olema vähemalt kehtiv majandustegevusteade Ehitusele (ei tohi olla punaseks värvunud). Kui antud registreering on puudu, siis juriidiliselt ei ole pvc halli müüja oma toote- ja selle paigalduse eest vastutavSeega pole ka garantiid!

Kui hakkate pvc halli müüjaga lepingut sõlmima!

Kui olete halli müüjaga ostus kokku leppinud ning hakkate lepingut sõlmima ning siis selgub, et leping sõlmitakse hoopis ettevõttega, millel on teine nimi, siis SEE ON OHU MÄRK, et siin ei pruugi kõik korras olla. Üsna levinud skeem on, kus müüja väidab, et nemad tegelevad vahendamisega ning leping sõlmitakse teise ettevõttega – seega müüja ei vastuta millegagi ning klient kokkuvõttes ei saa seda, milles lepingus kokku lepitakse. Lepingu sõlminud ettevõte on varadest tühi ning sealt pole hiljem midagi nõuda.

Kas pvc halli müüja väidab, et tarvis ei ole ehitusluba?

Tegu on järjekordse “raha kiirelt kätte” skeemiga. PVC halli paigaldust reguleerib ehitusseadus ning sellest tulenevalt on pvc hallile üldjuhul tarvis ehitusluba.

CE sertifikaat ning kes allkirjastab arvutused metallkonstruktsioonile?

PVC halli metallkonstruktsioonile peab olema väljastatud CE sertifikaat ning hallil peab olema nõuetele vastav konstruktiivne projekt – see peab olema allkirjastatud konstruktsiooni arvutanud pädevust omava konstruktori poolt. Kui seda ei ole, siis hallile kasutusluba ei saa ning juriidiliselt on tegu ehitisega, mis on kasutajatele ohtlik, kuni ekspertiisi läbimiseni.

Kuidas ära tunda vastupidav PVC hall?

Vastupidav PVC hall algab eelkõige metallkonstruktsioonist ning katte kinnitamislahendustest.

Silma järgi ei ole üldjuhul võimalik metallkonstruktsiooni vastupidavust kontrollida (kui just tegu ei ole silmnähtavalt õhukestest profiilidest valmistatud lahendusega). Metallkonstruktsiooni vastavust saab kontrollida ekspertiisi teel – see on aga kulukas ning tagantjärgi kontroll.

Kas halli metallkonstruktsioon vastab projektis esitatud nõuetele ning kasutatud on kinnitusvahendeid, mis seal määratud?

Kas halli seinte diagonaalsidemed hoiavad halli jäigana või esineb õõtsumist?

Selge märk mittevastavast lahendusest on see, kui halli katusel ei ole kasutatud diagonaalsidemeid.

Kas suurematel hallidel (laius 15m ja üle selle) fermide alumine osa on omavahel seotud ühtseks jäigaks grupiks?

mWeb